-5°C pochmurno z przejaśnieniami

W świecie książki i filmu. Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem w GBP w Wierzbicy [FOTO]

Edukacja, świecie książki filmu Spotkanie autorskie Zbigniewem Masternakiem Wierzbicy [FOTO] - zdjęcie, fotografia

27 lutego 2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze ze spotkań autorskich. Gościem był Zbigniew Masternak, pisarz, dramaturg, dziennikarz, autor scenariuszy filmowych i były piłkarz. Jest autorem trzytomowego cyklu powieściowego pt. „Księstwo” Na podstawie książki powstał film w reżyserii Andrzeja Barańskiego o tym samym tytule. W latach 2006-2008 ukazały się trzy księgi „Chmurołap”, „Niech żyje wolność”, „Scyzoryk”. W 2017 r. ukazał się najnowsza książka pt. „Kniaź. Wybór opowiadań”.

 

Spotkanie odbyło się w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbicy i udział wzięli w nim uczniowie z miejscowego gimnazjum. 

- Mieli okazję zapoznać się z twórczością autora, który ciekawie opowiadał o swojej pasji pisarskiej i sportowej. Odsłonił kulisy pracy na planie filmowym z punktu widzenia scenarzysty, reżysera oraz aktora. Podczas spotkania oprócz dyskusji z pisarzem młodzież uczestniczyła w warsztatach filmowo scenariuszowych. Młodzież miała okazję popróbować swych sił pisząc scenograf, który mógłby posłużyć jako wstęp do scenariusza filmowego. W grupach tworzyli scenariusze filmów o swojej miejscowości. Pomysłów było wiele.  Scenariusze  uczniów dotyczyły filmów katastroficznych, grozy, romantycznych, fantasy  i horrorów. Na zakończenie uczniowie prezentowali swoje prace, a Pan Masternak krótko je ocenił i wyróżnił te najlepsze - relacjonują organizatorzy.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia. 

 

Foto: wierzbica.pl

W świecie książki i filmu. Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem w GBP w Wierzbicy [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się