-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Sukcesy uczniów z Rudy Wielkiej na XIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Kozienicach [FOTO]

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej wzięli udział w XIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Kozienicach.

– Artyści poza rywalizacją muzyczną, mogli poczuć prawdziwy klimat morza. Klimatyczne utwory, wystrój miejsca i przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyły wszystkim od samego początku po sam koniec – czytamy na stronie gminy. 

I miejsce w kategorii klas IV-VI zdobył zespół przygotowany przez p. Dorotę Kwaśniewską. Zwycięzki skład, w którym znaleźli się Julia Wesołowska, Dominika Wiatrak, Lena Szczerbińska, Emilia Tomczyk, Daria Czubak, Jakub Plewiński oraz Jakub Figarski, wykonał utwór „Pacyfik”.

W tej samej kategorii zaprezentowały się solitki. Julia Wesołowska zajęła IV miejsce, a Lena Szczernińska II. 

Laureatów nie brakowało także w innych kategoriach wiekowych. Wśród młodzieży klas VII i gimnazjum pierwsze miejsce zdobył przygotowany przez p. Przemysława Kowalskiego. Ekipa w składzie Alicja Kwaśniewska, Zuzanna Kolasa, Julia Kolasa oraz Mateusz Tomczyk zagrała i zaśpiewała utwór „Byle dalej”. Solo w piosence „Czas jesieni” zaprezentowała się również Alicja Kwaśniewska. 

– Dziękujemy kolejny raz organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji festiwalu. A hoj – podsumowują opiekunowie grup. 

 

Fot.: wierzbica.pl

Sukcesy uczniów z Rudy Wielkiej na XIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Kozienicach [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się