-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Skradziona figura Jezusa wróciła do szopki! [FOTO]

Szczęśliwy finał poszukiwań chuliganów, którzy w noc sylwestrową zabrali figurę Jezusa z szopki przed wierzbicką Betanią. - Oprócz tego figura św. Józefa trafiła do naprawy, a baranki wróciły do zagrody - informuje ks. Krzysztof Bochniak.

 

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w noc Sylwestrową. Szopka przy parafii św. Stanisława w Wierzbicy została zdewastowana i okradziona. Zniknęły z niej figury Jezusa oraz baranków, a figura św. Józefa została zniczona.

Dzięki szybkiej interwencji lokalnej policji udało się odnaleźć zarówno sprawców, jak i skradzione figury. Wandale pochodzili z Radomia i w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Przywłaszczone przedmioty znajdowały się w ich domach. Całe szczęście figury nie zostały uszkodzone. 

- Dziękujemy za szybką i skuteczną reakcję pana Pawła Utkowskiego Kierownika Posterunku Policji w Wierzbicy, bo bez Policji nie moglibyśmy cieszyć się powrotem Jezusa. Cieszy nas głośny sprzeciw i oburzenie wyrażone po tym tragicznym wydarzeniu w noc sylwestrową. Dziękujemy za słowa wsparcia, troski i zaangażowanie na rzecz doprowadzenia tej sytuacji do końca każdemu, kto interesował się losem naszej szopki. Mamy nadzieję, że będzie to dla wszystkich lekcja odpowiedzialności za dobro, które inni czynią na rzecz lokalnej społeczności - nie kryje radości wikariusz z parafii św. Stanisława w Wierzbicy.

Sprawcy zdarzenia w Wierzbicy zostali wykryci i ukarani. Wyrazili skruchę i pokryją koszty naprawy zniszczonych elementów szopki. 

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: Parafia św. Stanisława w Wierzbicy

Skradziona figura Jezusa wróciła do szopki! [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się