-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Przyśpieszony test na ojcostwo

Aktualności, Przyśpieszony ojcostwo - zdjęcie, fotografia

Przyśpieszony test na ojcostwo – wynik gotowy już w dwa dni robocze?

Termin wykonania testu DNA na ojcostwo jest zmienny w zależności od laboratorium. Zwykle wynosi on w przybliżeniu od 5 do 14 dni roboczych. Niektóre organizacje mogą wydać wiarygodny wynik analizy w znacznie krótszym czasie, nawet od trzech do pięciu dni. Sytuacje życiowe klientów bywają trochę skomplikowane. Czasami pacjentom zależy na jeszcze szybszym rozstrzygnięciu kwestii wyniku analizy ojcostwa.
Wynik testu ojcostwa już w prawie dwie doby!
Chcąc sprostać wymaganiom zleceniodawców, laboratoria zaczęły  zawierać w swoich ofertach testy przeprowadzane w trybie ekspresowym. Dzięki nim klient może otrzymać wynik badania pokrewieństwa w relacji ojciec-dziecko tylko w dwie doby. Decydując się na opisaną opcję musimy być jednak przygotowani na to, że za badanie zapłacimy nieco więcej. Warto jednak z niej skorzystać, jeśli szczególnie zależy nam na krótkim terminie (bo np. wyjeżdżamy za granicę i chcielibyśmy, rozwikłać sprawę jeszcze przed wyjazdem), a jesteśmy w stanie zapłacić większą kwotę na badanie. Z czego bierze się wspomniana dysproporcja w kosztach badania?

Dlaczego przyspieszone badanie na ojcostwo jest droższy?
Badanie DNA na ojcostwo z perspektywy samego klienta jest bardzo proste. Jego udział w tym procesie ogranicza się zaledwie do kilku podejmowanych ruchów, najczęściej powiązanych ze zleceniem ekspertyzy oraz ewentualnie pobraniem próbek (choć i w tej kwestii pomóc mu mogą osoby kompetentne). Z punktu widzenia organu badawczego taka genetyczna analiza jest wbrew pozorom długim, składającym się z kilku elementów procesem, który wymaga ogromnego nakładu pracy. Zaangażowanie personelu medycznego jest jeszcze większe, gdy rezultat badań musi zostać przekazany w przeciągu dwóch dni roboczych od otrzymania wymazów.
Badanie ojcostwa
Znaczna część zainteresowanych badaniami może mieć obawy, że analizowanie genetyczne zrobione w krótkim czasie nie będzie tak bezpieczne, jak to analizowane w trybie standardowym. Nic bardziej mylnego! Niezależnie od tego, czy na wynik analizy będziemy czekać dwa dni czy około tygodnia będzie on tak samo wiarygodny. Ekspresowa ekspertyza DNA dotycząca ojcostwa jasno potwierdza lub wyklucza pokrewieństwo mężczyzny względem syna lub córki.
Więcej na test-ojcostwa.pl

Przyśpieszony test na ojcostwo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się