-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Prelekcja dla rodziców o profilaktyce uzależnień i przeciwdziałaniu przemocy [FOTO]

Pod koniec stycznia br. w ramach realizacji zadań zawartych w szkolnym programie wychowczo-profilaktycznym w PSP w Rudzie Wielkiej odbyła się prelekcja dla rodziców z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy. Spotkanie poprowadził sierżant sztabowy Paweł Pawlina z posterunku policji w Wierzbicy.

 

Jednym z głównych celów spotkania była chęć zwrócenia uwagi na zagrożenia związane z sięganiem dzieci i młodzieży po narkotyki.

- Funkcjonariusz  przedstawił rodzicom prezentację dotyczącą środków uzależniających, omawiając  aspekty prawne dotyczące odpowiedzialności karnej za posiadania i rozpowszechnianie narkotyków. Zwrócił uwagę na przyczyny sięgania po te środki, przedstawił rodzicom ich rodzaje i konsekwencje zażywania, a wśród nich i przemoc - relacjonują organizatorzy. 

W drugiej części zaprezentowana została tzw. "walizka narkotykowa", w której znajdowały się omawiane narkotyki oraz przedmioty związane z przechowywaniem lub zażywaniem środków odurzających. 

- Rodzice podchodzili do ławki z instrumentarium narkotykowym i z niemałym zaskoczeniem obserwowali przedmioty, które mogą służyć za „narkotykową kryjówkę”, nie zdając sobie do tej pory sprawy, że posiadanie takich rzeczy może świadczyć o tym, że dziecko ma kontakt z używkami - dodają organizatorzy.

Poruszona została także tematyka z zakresu przeciwdziałania przemocy. Funkcjonariusz poinformował, że szczególnie dużo aktów przemocy dzieje się pod wpływem również dopalaczy.

 

Fot.: wierzbica.pl

Prelekcja dla rodziców o profilaktyce uzależnień i przeciwdziałaniu przemocy [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się