-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Mieszkańcy Gminy Wierzbica zyskają nowy Rynek

Inwestycje, Mieszkańcy Gminy Wierzbica zyskają Rynek - zdjęcie, fotografia

W Gminie Wierzbica powstanie Rynek z prawdziwego zdarzenia. Plac przy Kościele pw. św. Stanisława oraz droga wojewódzka nr 744 zostaną przebudowane.

 

Samorząd Województwa Mazowieckiego w latach 2017-2019 planuje przeznaczyć na modernizacje i rozbudowy dróg mazowieckich, szpitali oraz instytucji kultury prawie 330 mln zł. Łącznie zrealizowanych zostanie ponad 60 inwestycji, w tym 90 km dróg, 13 szpitali i 5 instytucji kultury. Decyzję w tej sprawie podjęli Radni Województwa Mazowieckiego.

W subregionie radomskim zaplanowano 12 inwestycji drogowych. Przebudowy i remonty obejmą ponad 16 km dróg, m. in. drogę wojewódzką nr 744 w miejscowości Dąbrówka Warszawska wraz ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką 727 i budową kanalizacji deszczowej w miejscowości Wierzbica.

Jak czytamy na stronie Urzędu Gminy w Wierzbicy, inwestycja oznacza m.in. przebudowę rynku oraz remont chodników biegnących wzdłuż drogi wojewódzkiej.

– Jest to dla nas świetna informacja. Rynek w Wierzbicy zmieni się nie do poznania i na pewno – również poprzez remont drogi – polepszy to jakość życia mieszkańców naszej gminy – podaje Zdzisław Dulias, Wójt Gminy Wierzbica.Małgorzata Stasiak

Mieszkańcy Gminy Wierzbica zyskają nowy Rynek komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-03-09 19:50:11

    A ktos wie kiedy ulica partyzantow?

Dodajesz jako: Zaloguj się