-1°C całkowite zachmurzenie

Imprezowe lato w gminie Wierzbica

Kultura, Imprezowe gminie Wierzbica - zdjęcie, fotografia

Za nami dwa duże wydarzenia kulturalne w gminie Wierzbica - XIV Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego oraz „Niedziela z Powiatem”. Ale to nie koniec atrakcji. Wakacje zwieńczy tradycyjne Święto Plonów, czyli Dożynki Gminne Wierzbica 2018.

 

XIV Przegląd Dorobku Kulturalnego Mieszkańców Powiatu Radomskiego odbył się w dniu 17  czerwca na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wierzbicy.

– Podczas tego wydarzenia swoje umiejętności na scenie zaprezentowali artyści z całego powiatu radomskiego. Wśród nich były zespoły ludowe, przedstawiciele MOW-u i DPS-u, a także przedszkolaki. Na początku podsumowania Roku Kulturalnego wystąpili także podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Wierzbicy. Zabawę uświetniły występy gwiazd: Alexa Martineza oraz Mateusza Mijala – opowiada wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias.

Organizatorami zaś byli: Starostwo Powiatowe, Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz po raz pierwszy Gminny Ośrodek Kultury w Wierzbicy.

W tym roku Starostwo Powiatowe w Radomiu organizuje cykl 10 imprez społeczno-kulturalnych pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkanie na terenie gminy Wierzbica odbyło się 15 lipca.

– Wpisaliśmy się też w cykl imprez „Niedziela z Powiatem” i ta impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy mogli poznać pracowników powiatu, przybliżyć sobie zadania, które stoją przed powiatem, przy okazji spędzić czas na świeżym powietrzu i dobrze się bawić. W programie imprezy, której gwiazdą był DJ Crowd, znalazły się występy zespołów ludowych, zawody sportowe i animacje dla najmłodszych oraz konkurs wiedzy o powiecie, gminie i województwie mazowieckim. Na wszystkich czekał poczęstunek – relacjonuje gospodarz gminy.

Wsparcia przy organizacji imprez z cyklu „Niedziela z Powiatem” udziela Urząd Marszałkowski.

Na zakończenie tegorocznych wakacji odbędzie się tradycyjne Święto Plonów, czyli Dożynki Gminne Wierzbica 2018.

– Przed nami ostatnia z wakacyjnych imprez – Dożynki Gminne, które odbędą się w niedzielę, 2 września. To trudny czas dla rolników, gdyż ze względu na długotrwale panującą suszę, ilość zbiorów i upraw w tym roku jest wyjątkowo niska. Ale końcówka wakacji to zawsze ten czas dziękczynny i my staramy się pielęgnować tę tradycję. Jak co roku, Dożynki Gminne zainauguruje uroczysta msza św. o godz. 12:00. Po niej nastąpi przemarsz na stadion, gdzie odbędzie się część artystyczna i wspólna zabawa mieszkańców gminy. Oczywiście nie zabraknie wieńców dożynkowych – zapowiada wójt Zdzisław Dulias.

Więcej szczegółów na ten temat już wkrótce.

 

Foto: wierzbica.pl

Imprezowe lato w gminie Wierzbica komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się