-5°C pochmurno z przejaśnieniami

Gminne Dożynki 2016 w Wierzbicy

Jak co roku, z okazji gminnych uroczystości Dożynek, przybyły do Wierzbicy tłumy gości. Impreza odbyła się w niedzielę, 28 sierpnia na stadionie miejscowego Orła.

 

– Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku dla każdego rolnika.To czas dziękczynienia Stwórcy za plony, to radość i odpoczynek oraz zabawa przy zmieniającej się muzyce. Dziś dziękujemy Wam rolnicy za chleb z tegorocznych zbiorów, którym tradycyjnie się podzielimy. Niech to dzielenie będzie wyrazem tego, że stanowimy jedną wspólnotę, jedną rodzinę. Niech nigdy nikomu tego chleba nie zabraknie. Niech zawsze gości na naszych stołach. Niech jednoczy nas w wspólnym osiąganiu celów – powiedział Wójt gminy Wierzbica, Zdzisław Dulias.

Uroczystości gminnych Dożynek 2016 rozpoczęła msza dziękczynna, odprawiona w Kościele pod wezwaniem św. Stanisława bp i Męczennika w Wierzbicy przez księdza dr Dariusza Frydrycha. 

Po uroczystej mszy świętej ulicami Wierzbicy na plac Gminnego Klubu Sportowego ,,Orzeł" ruszył dożynkowy korowód. Towarzyszyły mu poczety sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Wierzbica, a takze kolorowe wieńce dożynkowe, które przygotowały sołectwa z Wierzbicy, Wierzbicy - Kolonii, Rzeczkowa, Zalesic, Polan, Stanisławowa, Rudy Wielkiej, Łączan, Dąbrówki Warszawskiej oraz Pomorzan. 

W tym roku starostami dożynek zostali Krystyna Rola oraz Mariusz Szyszka, którzy zgodnie z dożynkową tradycją na ręce Wójta Zdzisława Duliasa i Przewodniczącego Rady Gminy Józefa Kwiatkowskiego złożyli bochen chleba, upieczony z tegorocznych zbiorów. Następnie władze gminy podzieliły się nim z przybyłymi na imprezę gośćmi. 

W programie nie zabrakło także miejsca na rozrywkę. Jako pierwsze na scenie pojawiły się zespoły folklorystyczne Kół Gospodyń Wiejskich z sołectw z gminy Wierzbica. Zabawę dla dzieci zaś przygotował „Kubuś Puchatek”.

Prawdziwe show na scenie zaprezentowali wokaliści zespołu Jambo Africa, którzy gorącymi rytmami "porwali" publiczność do wspólej zabawy. Po ich występie na scenie pojawili się artyści z Gminnego Ośrodka Kultury. 

Zgromadzonych rozśmieszył Kabaret z Konopi, zaś gwiazdą wieczoru był znany zespół dico polo - Maxel, który zaprezentował swoje utwory, m.in. ,,Poczuć chcę" czy ,,Lekcja miłości".

Imprezę zakończyły współne tańce pod gwiazdami.

 

Małgorzata Stasiak

Fot.: www.wierzbica.pl

Gminne Dożynki 2016 w Wierzbicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się