-5°C pochmurno z przejaśnieniami

GKS „Orzeł” Wierzbica podsumowuje 2017 rok

Piłka Nożna, „Orzeł” Wierzbica podsumowuje - zdjęcie, fotografia

SENIORZY w Lidze Okręgowej ,w rundzie jesiennej, zajęli czwarte miejsce. Trener Rafał Stąpór. Piłkarze rozegrali 17 spotkań z których wygrali 10, zremisowali 3 i przegrali 4. Zdobyli 33 punkty, stosunek bramek 38 :28 i mają tylko 4 punkty straty do lidera – Mazowsza Grójec. Najlepszy piłkarz: tej drużyny –  Paweł Ankurowski –  rozegrał wszystkie mecze w pełnym wymiarze czasu. Nie otrzymał żadnej kary (żółtej czy czerwonej kartki). W drużynie trenuje aktualnie  21 zawodników (w większości są to wychowankowie Orła Wierzbica). 

JUNIORZY 2000 –  trener Andrzej Ośka. Z tej drużyny do gry w drużynie seniorów kandyduje 7 zawodników. Juniorzy ci zajęli pierwsze miejsce w lidze ROZPN, Następnie awansowali do MOZPN i zajęli w te lidze również pierwsze miejsce. W rundzie jesiennej występowali w rozgrywkach o mistrzostwo ROZPN i uplasowali się na trzecim miejscu.. Zdobyli 29 punktów.  Bramki 41 : 20.

JUNIOR MŁODSZY  2002 – trener Dariusz Nowak. W tej drużynie  trenuje 20 piłkarzy. Drużyna w rundzie jesiennej zajęła w rozgrywkach ROZPN  3 miejsce.

TRAMPKARZE  2004  – trener Rafał Stąpór. W tej drużynie trenuje 16 piłkarzy. W rundzie jesiennej wywalczyli I miejsce w rozgrywkach ROZPN. Wyróżniający się zawodnicy to: Igor Ankurowski i Krystian. Kruk.

MŁODZICY 2006 
MŁODZICY 2007 – trener Kamil Stani. Trenuje 31 zawodników. Młodzicy 2006 wywalczyli I miejsce w rozgrywkach ligowych ROZPN. Drużyna ta,  razem z młodzikami  rocznik 2007, brała udział w ogólnopolskim turnieju „FUTBOL NA TAK” w m –cu marcu w Głuchołazach, gdzie zajęła trzecie miejsce. Na międzynarodowym turnieju „ FAME SPORT CUP KRAKÓW 2017” w m- cu grudniu br.w Krakowie drużyna ta wygrała 4 spotkania i 4 zremisowała. W tym turnieju uczestniczyło 16 zespołów m.in. z Czech, Ukrainy oraz wielu renomowanych klubów krajowych.

ORLIK  2008 – trener Jacek Szyszka. Trenuje 17 zawodników. Do wyróżniających się należą: Szymon Warso, Kamil Król, Kacper Bugaj. .Szymon Warso powołany został do reprezentacji Radomia na turniej „ MAZOWIECKIE DIAMENTY” , na którym  został najlepszym strzelcem turnieju.

ORLIK 2009 – trener Jacek Szyszka. Trenuje dziewięciu zawodników. Do wyróżniających się należy Oliwier Ziętek. Drużyny Orlika 2008 i 2009 startowały w turnieju WINDOOR CUP  i „doszły” do półfinału tego turnieju.

ŻACY  2010 i młodsi – trener Dariusz Nowak. Grupa trenujących powstała we wrześniu 2017 r. To dwudziestu pełnych zapału najmłodszych piłkarzy „ORŁA”.

Wszystkie drużyny młodzieżowe korzystają nieodpłatnie raz w miesiącu z radomskich pływalni. Nieodpłatne jest również ich szkolenie. Również koszt pełnego wyposażenia sportowego jak dresy, przejazdy na mecze  itp. pokrywane są przez klub.

W sierpniu 2017 roku zorganizowano przy udziale Wójta Gminy uroczystości jubileuszu 65  – lecia klubu, połączone z XXI Memoriałem Jacka Kuny.

W tym roku z okazji Jubileuszu opracowano KRONIKĘ „ORŁA”, która znajduje się w siedzibie Klubu i jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

 

Źródło i fot.: wierzbica.pl

GKS „Orzeł” Wierzbica podsumowuje 2017 rok komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się